Dorpenoverleg Midden Drenthe organiseerde voor de nieuwe gemeenteraad en het college van B&W op 17 september een toer langs vier dorpen in gemeente Midden-Drenthe. Tijdens deze krachttoer toonden de inwoners van deze dorpen wat de kracht is van hun activiteiten voor de leefbaarheid in hun directe omgeving.
Op uitnodiging van Dorpenoverleg Midden Drenthe trok op 17 september een gezelschap bestaande uit leden van het College van B en W, gemeenteraadsleden en commissieleden, medewerkers van Welzijnswerk Midden Drenthe, een dorpscontactambtenaar en het Bestuur van Dorpenoverleg in een bus door de gemeente.
Veel dorpen in de gemeente Midden-Drenthe ontwikkelen vaak op grotendeels eigen kracht initiatieven die waardevolle aanvullingen zijn op de plaatselijke- en landelijke politiek. De hoogste tijd om met elkaar de klokken gelijk te stellen.
De delegatie werd in Hoogersmilde, Hooghalen, Nieuw-Balinge en de Broekstreek verwelkomd met presentaties en levendige discussies over actuele onderwerpen zoals wonen, verkeersveiligheid, natuurontwikkeling en kleinschalige zorg. Zo werd de kracht van de kleine dorpen voor het voetlicht gebracht.
Er was veel waardering voor deze informele hernieuwde kennismaking. Een beter begrip over en weer draagt bij aan een constructievere samenwerking. Wethouder Rico Schans concludeerde tot slot: “Deze krachttoer bevestigt dat de kracht van de leefbaarheid in kleine kernen bij de inwoners zelf ligt.”
Achter de button van ieder dorp vindt u meer informatie en foto's

Plaatselijk Belang Hoogersmilde
In Hoogersmilde werd de delegatie in Dorpshuis d‘olde Bieb in Hoogersmilde ontvangen met koffie en gebak.
Plaatselijk Belang is een vereniging van en voor de inwoners van Hoogersmilde en komt op voor het algemene belang en het verbeteren van de leefbaarheid van de inwoners van het dorp.
Mindert ter Velde geeft een toelichting op de droom van hun initiatief voor kleinschalige zorg, woningbouw en mogelijke locaties en de locatie van Dam.

Dorpsbelangen Hooghalen, Laaghalen en Laaghalerveen
Dorpsbelangen heeft de deelnemers aan de Krachttoer op fiets door het dorp geleid. In kleine groepjes lieten bestuurders van Hooghalen meerdere plekken zien in het dorp die ter sprake komen in de dorpsvisie.
Hierbij de link naar de dorpsvisie: Dorpsvisie Hoohalen
Aan het eind van de toer werden de aanwezigen verrast met een lekkernij van de plaatselijke bakker.

Vereniging voor Plaatselijk Belang de Vooruitgang Nieuw Balinge
In Nieuw Balinge stond in Dorpshuis de Heugte een voortreffelijke lunch klaar. De aanwezigen lieten zich de heerlijke broodjes goed smaken.
Vervolgens verhuist het gezelschap naar de ronde zaal waar bestuurders van Nieuw-Balinge een inkijkje geven op hun plannen voor wonen, verkeersveiligheid en op de natuurontwikkeling in hun gebied. Wat speelt er en welke keuzes zijn nodig.

Plaatselijk Belang de Broekstreek
Tijdens het bustochtje van Nieuw Balinge naar Balinge wordt op een aantal punten gewezen in het dorp die een beeld geven over de onderwerpen die de bestuurders later toelichten in het dorpshuis.
Naast onderwijs zijn in Balinge, net als in de andere dorpen, verkeersveiligheid en woningbouw ook hier speerpunten van Plaatselijk Belang.
De dag wordt hier afgesloten met een hapje en een drankje.
Tot slot wordt er een groepsfoto van de deelnemers aan de Krachttoer gemaakt.

Video Krachttoer
Korte video met impressie van de dag.
Titel
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Aliquam atque ipsam nihil, adipisci rem minus? Voluptatem distinctio laborum porro aspernatur.
Titel
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Aliquam atque ipsam nihil, adipisci rem minus? Voluptatem distinctio laborum porro aspernatur.